برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

کوالکام از حسگر اثر انگشت اولتراسونیک جدید خود که 1.7 بزرگتر از نسل قبلی است رونمایی کرد

نوشته شده در تاریخ1 هفته پیش
دوست داشتن0

با معرفی تراشه اسنپدراگون 855 در سال 2018، شرکت کوالکام از اولین حسگر اثر انگشت صوتی سه بعدی خود رونمایی کرد. این حسگر اثر انگشت که در زیر صفحه نمایش قرار می گیرد، از امواج فراصوت برای احراز هویت بیومتریک استفاده می کند. حسگرهای اثرانگشت فراصوت یا اولتراسونیک در قیاس با حسگرهای اپتیکال اثر انگشت که برای احراز هویت از نور استفاده می کنند دقیق تر و مطمئن تر هستند. به همین دلیل است که گوشی های پرچمدار زیادی نظیر گوشی های سامسونگ سری Galaxy S10، سری Galaxy Note10، سری Galaxy S20 و سری Galaxy Note20 برای احراز هویت از حسگر اثر انگشت اولتراسونیک استفاده کرده اند. امروز، کوالکام نسل دوم حسگر اثر انگشت فراصوت سه بعدی خود را به دنیا معرفی کرد. این حسگر از بهبودهای چشمگیری در قیاس با نسل قبلی خود برخوردار می باشد.


حسگر اثر انگشت سه بعدی صوتی جدید کوالکام در سایزهای جدیدی موجود خواهد شد. این حسگر 77 درصد بزرگتر از همتای قبلی خود می باشد و عملکرد آن نیز 50 درصد سریعتر از قبل شده است. از آنجا که مساحت جای گیری این سنسور افزایش یافته است، نسل دوم این حسگرها می تواند تا 1.7 برابر داده های بیومتریک بیشتری را به دست آورد که خود باعث افزایش اعتماد ما به این حسگر خواهد شد. از آنجا که این حسگر جدید از سرعت عملیاتی بالاتر و مساحت قرارگیری بالاتری نیز برخوردار می باشد، تجربه کاربران از این سنسور دلپذیرتر خواهد شد.


هرچند که شرکت کوالکام دقیقا به این موضوع اشاره ای نکرد که این حسگر قرار است در کدام گوشی پرچمدار مورد استفاده قرار گیرد، اما تضمین کرد که به زودی یک گوشی پرچمدار مجهز به این حسگر به بازار عرضه خواهد شد. از آنجا که سامسونگ از نسل اول حسگرهای فراصوت کوالکام در گوشی های پرچمدار خود استفاده کرده است، این احتمال وجود دارد که در گوشی پرچمدار جدید خود یعنی گوشی های سری Galaxy S21 نیز از این حسگر استفاده کرده باشد!


خالی از لطف نیست که بدانید نسل دوم حسگرهای اولتراسونیک کوالکام، بزرگترین حسگر اثر انگشت این شرکت تراشه ساز آمریکایی به حساب نمی آید. لقب بزرگترین حسگر اثر انگشت شرکت کوالکام به سنسور 3D Sonic Max تعلق می گیرد که در کنار تراشه اسنپدراگون 865 در سال 2019 به طور رسمی معرفی شد. مساحت قرارگیری این سنسور در قیاس با نسل اول حسگرهای اولتراسونیک کوالکام 17 برابر بزرگتر است. با این تفاسیر باز هم در قیاس با نسل دوم حسگرهای اولتراسونیک کوالکام، این حسگر 3D Sonic Max است که از بیشترین مساحت برخوردار می باشد. متأسفانه سنسور 3D Sonic Max هنوز در یک محصول تجاری ظاهر نشده است.


منبع : سایت XDA-Developers

نوشته‌های مرتبط
ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

پروفایل

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم