برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

گرمای بدن انسان جایگزین باتری ساعت های هوشمند خواهد شد

نوشته شده در تاریخ2 هفته پیش
دوست داشتن0

محققان آمریکایی یک ساعت هوشمند کم هزینه طراحی و تولید کرده اند که بدن شما را به یک باتری بیولوژیکی تبدیل می کند. این مطالعه تحقیقاتی جدید در مجله peer-reviewed در قسمت پیشرفت های علمی منتشر شده است. این مقاله به شرح جزئیات این فناوری می پردازد، این که در آینده چگونه گرمای بدن شما جایگزین باتری ها خواهد شد.


این موضوع حقیقت دارد که محققان دانشگاه کلرادو یک گجت دوستدار محیط زیست تولید کرده اند که پیش از آنکه گرمای بدن شما به توده انرژی تبدیل شود از آن استفاده می کند. در این ایده - که به صورت حلقه نشان داده می شود - از ماده ای شکل پذیر و انعطاف پذیر به نام polyimine استفاده می شود.


از آنجا که در گذر زمان انتظار داریم باتری ساعت های هوشمند بیشتر و بیشتر دوام آورد، شرکت های تولید کننده ساعت هوشمند نظیر گارمین به صورت پیگیر و مداوم، روش های هوشمندانه ای برای افزایش عمر باتری ارائه می دهند. در این راستا می توان به فناوری شارژ شدن به کمک انرژی خورشیدی اشاره کرد که در ساعت هوشمند گارمین Enduro مورد استفاده قرار گرفته است. حتی گزارش شده است که اپل برای دوام بیشتر باتری، در ساخت اپل واچ سری 7 از Mini-LED یا Micro-LED استفاده کرده است. بدیهی است که کاهش مصرف انرژی، به هدفی برای اکثر برندها تبدیل شده است.


بنابراین محصولی که به شما اجازه دهد که از ذخایر گرمای بدن خود استفاده کنید، می تواند راهکار اصلی این ماجرا باشد. یک ساعت هوشمند که از قابلیت صفحه نمایش همیشه روشن پشتیبانی می کند، گرمای بدن شما را از طریق پوست دریافت می کند و شارژ می شود. دیگر از یادآورهای "باتری کم" نیز خبری نخواهد بود.


این گجت های هوشمند پوشیدنی به ازای هر سانتی متر مربع از پوست شما، یک ولت انرژی تولید می کنند. پر واضح است که این پروژه در مراحل اولیه خود قرار گرفته است و محققان به دنبال آن هستند که جمع انرژی تولیدی را افزایش دهند. اینطور که گفته شده است، این گجت های هوشمند پوشیدنی در بازه 5 تا 10 سال آتی به مرحله تجاری سازی خواهند رسید.


اگر این فناوری موفق شود در مقیاس های بزرگتر نظیر شارژ گوشی موبایل نیز مورد استفاده قرار گیرد، ما را از شر حمل چندین شارژر مختلف برای گوشی های آیفون و اندرویدی رها خواهد کرد. در آن زمان فقط باید یادمان باشد که شارژر لپ تاپ را با خودمان بیاوریم. شاید هم روزی رسید که این گجت های پوشیدنی بتوانند لپ تاپ های ما را نیز شارژ کنند، اما خدا می داند که هیبت و ظاهر آن گجت در ملا عام چگونه خواهد بود. بنابراین روی این یک گزینه دیگر حساب باز نمی کنیم.


منبع : سایت T3

نوشته‌های مرتبط
ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

پروفایل

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم