برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

اپل برای توسعه فناوری 6G در حال استخدام نیروهای جدید است

نوشته شده در تاریخ1 هفته پیش
دوست داشتن0

در حالی که جهان هنوز به طور کامل خود را با شبکه 5G وفق نداده است، گفته می شود که مجموعه ای متشکل از شرکت های مختلف، در حال آماده سازی نسل بعدی فناوری بی سیم یعنی 6G می باشند! جدیدترین بازیکنی که به این مجموعه پیوسته است، شرکت اپل می باشد. اما اینطور که پیداست، اپل سعی دارد به تنهایی به نسل جدید شبکه 6G دسترسی پیدا کند. در این مجموعه نام کمپانی هایی نظیر گوگل، هواوی، ال جی و ... به چشم می خورد.


این گزارش خبری از طریق خبرگزاری بلومبرگ به دست ما رسیده است. طبق گفته های این خبرگزاری، اپل با انتشار یک اطلاعیه، برای توسعه فناوری های سلولار نسل بعدی 6G به دنبال استخدام مهندسان جدید است. طبق این گزارش، اپل برای شبکه های دسترسی رادیویی، به دنبال استخدام افرادی است که بتوانند در مورد سیستم های بی سیم نسل بعدی 6G تحقیق کرده و آن را به درستی طراحی کنند.


اپل به دنبال کشف استعدادهایی است که نه تنها بتوانند در مورد فناوری های 6G تحقیق کنند، بلکه آنها باید بتوانند در انجمن های علمی - دانشگاهی علاقه مند به فناوری 6G نیز شرکت کنند.


بدیهی است که فناوری 6G که توسط عناصر داخلی اپل توسعه می یابد، در محصولات آینده این شرکت به خصوص گوشی های آیفون و آیپدها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.


آیا اقدام اپل برای دسترسی به شبکه 6G زودهنگام و عجولانه است؟
از دید ما پاسخ منفی است. برای کارهای تحقیقاتی و توسعه یک فناوری جدید هرگز زود نیست! اینجاست که زمان نقش کلیدی را بازی می کند. اینطور که پیداست، شرکت های آمریکایی با اقدام سریع خود تصمیم دارند رهبری فناری 6G را در جهان در دست بگیرند و به شرکت های چینی نظیر هواوی که به عنوان اولین شرکت توانست به فناوری 5G دست پیدا کند عرصه ای برای حضور ندهند. کارشنان معتقدند که دسترسی به استانداردهای فناوری سلولار 6G تا پیش از سال 2030 میسر نخواهد شد، اما زمان برای شروع تحقیقات و کارهای توسعه بسیار ایده آل است.


هر چند که به اندازه یک دهه باید صبر کنیم تا شاهد گوشی های موبایل مجهز به شبکه 6G باشیم، اما این طور که پیداست اپل زودتر از همه این بازی را به نفع خود تمام خواهد کرد.


منبع : سایت GizBot

برچسب: اپل, تکنولوژی, Apple
نوشته‌های مرتبط
ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

پروفایل

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم