برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

اپل به دنبال تولید آیپد در کشور هند است

نوشته شده در تاریخ1 هفته پیش
دوست داشتن0

اپل در تلاش برای گسترش خط تولید گوشی های آیفون، آیپد و دیگر محصولات خود در جایی خارج از کشور چین است. از مدت ها قبل، شرکت اپل بعضی از گوشی های آیفون خود را در کشور هند می سازد. با این وجود، گزارش های جدید نشان می دهد که اپل به دنبال جابجایی بعضی خط های تولید خود به کشور هند است.


یک گزارش خبری جدید از رویترز نشان می دهد که این شرکت آمریکایی در حال صحبت با دولت هند است. این شرکت به دنبال دستیابی به یک توافق عادلانه برای تولید آیپدهای خود در کشور هند می باشد. این برای اولین بار است که اپل تصمیم گرفته است آیپدهای خود را در کشور هند تولید کند. این گزارش نشان می دهد که دولت هند با برنامه تشویقی خود سعی دارد میزان صادرات رایانه را افزایش دهد و این دقیقا همان چیزی است که اپل به آن علاقه مند است. با این وجود، گزارش شده است که این شرکت واقع در کوپرتینو در تلاش برای دسترسی به یک معامله بهتر است.


طبق گزارش خبری رویترز، اپل برای 5 سال اول، بودجه اولیه 70 میلیارد روپیه (معادل 964 میلیون دلار) را در نظر گرفته است. گزارش شده است که زنجیره تامین هند، سه برابر این مقدار یعنی بودجه ای معادل 200 میلیارد روپیه را تقاضا کرده است. این امر تا حدودی به دلیل نگرانی هایی است که زنجیره تامین هند فاقد ظرفیت لازم برای تامین تقاضای اپل است.


همان طور که در ابتدا به آن اشاره شد، اپل از سال 2018 بعضی مدل های گوشی آیفون را در خاک هندوستان تولید می کند. دلیل آن نیز واضح است. از آنجا که مقامات دولتی هند به روی گوشی های موبایل و محصولات وارداتی تعرفه های متعددی را وضع کرده اند، اپل با طرح " ساخت هندوستان " سعی دارد که بازار هند را از دست ندهد. از سویی دیگر، این طور که تازه ترین خبرها نشان می دهد اپل تصمیم دارد کل خط تولید محصولاتش را به جایی خارج از کشور چین انتقال دهد. گزارش خبری جدید Asian Nikkei نشان می دهد که این شرکت آمریکایی تصمیم دارد بعضی از خطوط تولیدی آیپد را به کشور ویتنام در همین سال جاری انتقال دهد. این اولین باری است که ما شاهد چنین اتفاقی هستیم.


خبرگزاری رویترز به نقل از شخصی که مرتبط با این ماجراست فاش کرد که احتمال زیادی وجود دارد که مونتاژ iPad ها از اوایل امسال به کشور هند منتقل شود و یکی از پیمانکاران حال حاضر اپل، عملیات مونتاژ را اداره خواهد کرد. در حال حاضر، شرکت اپل با شرکت های Foxconn ، Pegatron و Wistron در هند قرارداد کاری دارد. ما تردید داریم که شرکت Wistron به عنوان مسئول این کار انتخاب شود. با توجه به گرد و خاک تولید شده ناشی از شرایط کاری این کمپانی تولیدی، این شرکت به استانداردهای ضروری اپل مجهز نیست.


منبع : سایت GizmoChina

برچسب: اپل, Apple, تبلت, آیپد, iPad
نوشته‌های مرتبط
ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

پروفایل

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم