برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

ایده اولین عینک واقعیت افزوده سامسونگ در دو ویدیوی مفهومی ترسیم شد

نوشته شده در تاریخ1 هفته پیش
دوست داشتن0

چند سالی می شود که سامسونگ درگیر عینک های واقعیت افزوده (AR Glasses) شده است. در همین نمایشگاه بین المللی سال 2020 که اواخر سال میلادی برگزار شد، سامسونگ از یک عینک پروژکتور تصویر رونمایی کرد. با این وجود، هرگز شاهد رویا پردازی جاه طلبانه سامسونگ برای ساخت یک گجت پوشیدنی محاسبه گر واقعیت افزوده نبوده ایم __ مگر تا به امروز!


WalkingCat یک منبع خبری تقریبا موثق در زمینه گجت های هوشمند است که به تازگی دو ویدیوی مفهومی جدید را منتشر کرده است. یکی از این ویدیوها به قابلیت های جالب عینک هوشمند Samsung Glasses Lite می پردازد. این ویدیو نشان می دهد که چطور این عینک هوشمند، یک صفحه نمایش مجازی عظیم را در اختیار شما قرار می دهد تا در آن به آسانی بازی کنید، به روی صندلی های تئاتر اختصاصی خود بنشینید، با مانیتور بزرگ کامپیوتر مجازی خود کار کنید، حالت عینک آفتابی آن را فعال کنید یا حتی از آن به عنوان صفحه نمایش انحصاری کواد کوپتر DJI خود استفاده کنید!


فیلم مفهومی دوم، از ایده ای همچون "عینک AR سامسونگ" پرده برمی دارد. با این تفاوت که این بار این امکان برای کاربر فراهم می شود که اشیای دیجیتالی سه بعدی را که در دنیای واقعی ظاهر می شوند ببیند. اگر شما با محصولات HoloLens مایکروسافت آشنا باشید، این جلوه های بصری برای شما کاملا آشنا خواهد بود.


اگر شما حتی تا به امروز با عینک هوشمند مایکروسافت HoloLens یا عینک های هوشمند Magic Leap کار نکرده اید، باز هم به یقین می دانید که جلوه های بصری نمایشی در این دو ویدیو از واقعیت فاصله بسیار زیادی دارند. لیزرها، پروژکتورها یا دستگاه های مجهز به micromirror ها یک ناحیه دید کوچک را در اختیار شما قرار می دهند که شما به واسطه عینک های واقعیت افزوده می توانید آن را مشاهده کنید. اگر شما دقیقا در کنار یک مانتیور کامپیوتر مجازی ایستاده باشید، در لحظه فقط می توانید قسمتی از آن را ببینید و باقی آن خارج از میدان دید شما خواهد بود.


به نظر من جالب ترین قسمت این فیلم ها زمانی است که یک ساعت هوشمند برای موارد پیمایشی نمایش داده می شود. به نظر من استفاده از یک ساعت هوشمند برای انجام موارد پیمایشی خیلی معقولانه تر جلوه می کند تا بیهوده ضربه زدن به روی چیزی که اصلا در عالم واقعیت وجود ندارد یا حرکت ها و اشارات دستی که در این ویدیوها به چشم می خورد! انجام امور کنترلی به واسطه ساعت هوشمند از آن جمله مواردی است که شرکت های تولیدکننده هدست های واقعیت افزوده باید به آن توجه کنند. اپل در کارنامه خود هم ساعت های هوشمند متنوعی دارد و هم گزارش شده است که هدست واقعیت افزوده او در حال توسعه می باشد. کمپانی فیسبوک نیز که در ساخت عینک های واقعیت افزوده (AR) تجربه دارد گزارش شده است که در حال ساخت یک ساعت هوشمند سلولار می باشد.


مقاله های مرتبط :
فیسبوک در حال ساخت یک ساعت هوشمند سلولار است.


منبع : سایت The Verge

نوشته‌های مرتبط
ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

پروفایل

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم