برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
مهمان عزیز خوش آمدید

پشتیبانی احتمالی آیفون 13 از ارتباطات ماهواره ای

نوشته شده در تاریخ1 سال پیش
دوست داشتن1

مدتی پیش، مینگ‌ چی کو اعلام کرد که اپل با استفاده از تراشه سفارشی‌ X60 کوالکام، پشتیبانی از ارتباطات ماهواره‌ای را در سری آیفون ۱۳ ارائه خواهد داد؛ اما بعد از چندی این ادعا توسط تحلیلگران این حوزه رد شد. به ‌تازگی مارک گِرمن در جدید ترین خبرنامه ‌ی هفتگی‌ اش از گفته‌ های مینگ چی حمایت کرده و معتقد است ویژگی ارتباطات ماهواره ای بالاخره در گوشی‌ های هوشمند کوپرتینویی‌ ها استفاده خواهد شد.

البته گِرمن اضافه کرد که ارتباطات ماهواره ‌ای در سری آیفون ۱۳ فقط در بازارها یا مناطق منتخب امکان دسترسی را خواهد داشت.
همان طور که پیشبینی شده، ارتباطات ماهواره ‌ای اپل در صورت نبود پوشش ‌دهی سلولار، تنها به‌ عنوان اقدام اضطراری عمل خواهد کرد.
لازم به ذکر است غول دنیای فناوری امکان برقراری تماس ‌های ماهواره‌ ای را ارائه نخواهد داد؛ زیرا این امر می‌ تواند به از بین رفتن روابط اپل و اپراتورهای تلفن همراه که اکثرا شرکای قدیمی این شرکت هستند، منجر شود.


طبق گزارش های بدست آمده اپل در تلاش برای توسعه و به‌ کارگیری مجموعه ‌ای از ماهواره ‌های اختصاصی برای ارسال اطلاعات به دستگاه‌ هایش است؛ اما چیزی که معلوم است این است که این بلند پروازی‌ حداقل تا چندین سال آینده محقق نخواهد شد. گِرمن در بخشی از سخنانش می ‌گوید:

برخی از من پرسیده‌ اند آیا این ویژگی‌ جدید به این معنا است که آیفون خواهد توانست به‌ عنوان تلفن ماهواره‌ای مورد استفاده قرار بگیرد و آیا توانایی برقراری تماس در هر نقطه از جهان بدون پوشش تلفن همراه خواهد داشت؟ پاسخ یک نه بزرگ است. این اتفاق در حال حاضر، سال آینده یا هر زمان دیگری در آینده نزدیک رخ نخواهد داد.

بر اساس گزارشی از بلومبرگ، اپل حداقل روی دو رویکرد، شامل ارسال پیام کوتاه اضطراری و ارسال سیگنا ل‌های اضطراری SOS برای شرایط بحرانی مثل سقوط هواپیما یا غرق شدن کشتی‌ در مناطق دورافتاده کار می ‌کند.

آن طور که پیداست اپل پیام ‌های ماهواره‌ ای اضطراری را در برنامه مسیج ادغام خواهد کرد و به کاربران اجازه می ‌دهد بدون هیچ‌ گونه سیگنال سلولار، با مراکز خدمات اضطراری و دوستان نزدیک ارتباط برقرار کنند. طبق این گزارش، اتصال به ماهواره مستلزم حضور کاربر در یک محیط باز است و دریافت سیگنال ممکن است تا یک دقیقه طول بکشد.

ارسال نظر
پاسخ دهید

فهرست

پروفایل

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم