برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
مهمان عزیز خوش آمدید

تحریم شیائومی در ایران؛ شایعه یا واقعیت؟!

نوشته شده در تاریخ1 سال پیش
دوست داشتن1

همان طور که به گوش همه ی ما خبر قفل شدن گوشی های شیائومی رسیده بود؛ بسیاری از رسانه‌ ها در سطح جهان احتمال دادند این قفل شدن ناشی از تحریم ‌های ایالات متحده در این دو کشور و همچنین کشورها و مناطقی از جمله کره شمالی و ایران باشد. این خبر را کاربرانی از کشورهایی مانند کوبا و سوریه بعد از قفل شدن گوشی ‌های هوشمند شیائومی خود طی هفته ‌ی پیش دادند.

حال سخنگوی شیائومی در مصاحبه با گلوبال تایمز بیان کرده:

برند ما بازار خاصی را هدف قرار نداده است. قفل ‌شدن گوشی‌ ها ناشی از سیاست‌ های بین منطقه ‌ای پس از چند روز سکوت خبری، شیائومی رسما از دلیل قفل شدن تعدادی از گوشی‌ های هوشمند خود در برخی کشورها پرده برداشت. این برند برای جلوگیری از قاچاق ازطریق بازار خاکستری و حفاظت از امنیت دیتای کاربران است.

شیائومی می‌ گوید قفل ‌شدن گوشی‌ ها موقتی و برای انجام تحقیقات درباره‌ ی قاچاق تلفن های همراه بوده است. اما تحقیقات به نتایج قابل ‌توجهی رسیده است و کاربران اکنون می‌ توانند دستگاه‌ های قفل شده را باز کنند.

گزارش قفل ‌شدن گوشی ‌ها تقریبا محدود به دو کشور کوبا و سوریه می‌ شد و با وجود تعداد بسیار زیاد کاربران شیائومی در ایران، هیچ موردی از قفل‌ شدن گوشی‌ کاربران ایرانی گزارش نشده بود. به‌ نظر می ‌رسد ازآنجایی ‌که کشورهای کوبا و سوریه در بسیاری از فهرست‌های تحریم‌ها درکنار کشورهای ایران و کره‌ی شمالی قرار دارند، بسیاری از خبرگزاری ‌ها (به‌ خصوص xda-developers که منبع رسانه های فارسی بود) به ‌اشتباه احتمال قفل‌ شدن گوشی ‌ها ناشی از تحریم ‌های ایالات متحده را مطرح کرده بودند.

«شرایط و ضوابط شیائومی» تنها صادرات گوشی به کشورهای تحت تحریم آمریکا را ممنوع اعلام می ‌کند و بند خاصی درباره ‌ی ممنوعیت استفاده از دستگاه‌های این شرکت در این مناطق به‌ چشم نمی ‌خورد.

ارسال نظر
پاسخ دهید

فهرست

پروفایل

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم